שאלות נפוצות

 

למה להשקיע/לסחור באמצעות מיטב דש טרייד?

מיטב דש טרייד הינה החברה הגדולה והמובילה בישראל בתחום המסחר העצמאי בבורסה. אצלנו תמצא את חבילת השירות הרחבה ביותר שתאפשר לך לשפר את התשואה בתיק ההשקעות האישי ולבצע מסחר נוח ומהיר בבורסות בארץ ובעולם.

חשבון בחבר בורסה ותיק ומפוקח הפועל תחת בית השקעות גדול ומוביל, עמלות אטרקטיביות שישאירו את הרווח בחשבונך, שירות ליווי פיננסי ע"י בעל רישיון, מקצועיות ללא פשרות, מערכות שמתאימות למשקיעים מתחילים ולסוחרים מקצועיים, גישה ישירה לחדר מסחר, קורסים ומפגשים ייעודיים ללקוחות, סקירות ומחקרים ממחלקת המחקר, חשבון IRA - גמל בניהול עצמאי וחשוב לא פחות מכל השאר, תודעת שירות גבוהה.

במיטב דש טרייד אנחנו מדברים השקעות ומסחר, אנו מאמינים ביכולת שלנו לתת לך את המענה הטוב ביותר לשירות אותו אתה מחפש וכל זאת תחת בית ההשקעות מיטב דש שבולט זה שנים כגוף פיננסי מוביל.
 

האם ניתן לסחור במניות בחו''ל?

מלבד היותו חבר הבורסה לני"ע בת"א, למיטב דש בית השקעות שורה רחבה של שותפים עסקיים בנקאיים ופיננסים מהמובילים בתחומם ברחבי העולם.
לרשות לקוחות מיטב דש טרייד ובית השקעות מיטב דש עומד אתר המסחר המוביל בישראל למידע, ציטוטים ומסחר בזמן אמת לבורסות בארה"ב (וול סטריט) וכן חדרי מסחר הפועלים סביב השעון והמספקים שירותי ביצוע עסקאות בני"ע לכל אחת מהבורסות המובילות בעולם.
נציגי קשרי המשקיעים של מיטב דש טרייד ישמחו להזמין אותך לפגישת היכרות בה תוכל/י להתרשם מיכולות המסחר והמידע המתקדמות ולהתרשם מחדרי המסחר של החברה.

 

מי ערב לכסף שלי?

מיטב דש טרייד הינו חבר הבורסה לניירות ערך בת"א. החברה כפופה לפיקוח הרשות לניירות ערך והבורסה בת"א.
הנכסים הפיננסים וניירות הערך אשר מפקיד הלקוח שמורים במסלקת הבורסה ורשומים על שם הלקוח בספרי חבר הבורסה.
הכספים הנזילים בתיק הלקוח מופקדים בחשבון נאמנות ללקוחות בתאגיד בנקאי וקיימת הפרדה מוחלטת בין כספי  הלקוחות לבין כספי  החברה. חשוב לציין כי החברה אינה מעניקה אשראי על בסיס נכסי הלקוחות, אלא רק על בסיס נכסיה שלה בלבד.
מיטב דש טרייד מבוטחת מפני אירועי רשלנות או מעילות עובדים.
 

האם מסחר יומי מתאים בשבילי?


מסחר יומי בבורסה, הינו מסחר קצר טווח בו פותחים וסוגרים את פוזיציית המסחר לרוב באותו היום. מטרתו של סוחר יומי בבורסה היא לגרוף רווחים מהירים ולצמצם את החשיפה לשוק ישירות לאחר מכן ובכך לנטרל את הסיכון של המגמה ארוכת הטווח של השוק. סוחרי יום רבים, מבצעים פעולות בשווי עסקה גבוה, במטרה להרוויח גם בתנודת שוק קטנה. הסיכון במסחר יומי הינו גבוה יותר ממסחר לטווחים ארוכים וזאת בשל ריבוי הוראות המסחר והשווי היחסי הגבוה של כל הוראה. סוחר יום נדרש למשמעת עצמית גבוהה, למתודיקת מסחר סדורה ולהתמקצעות.


האם ניתן לבצע מכירה ב SHORT?

מכירה בשורט או מכירה בחסר (בעברית), ניתן לבצע בבורסה המקומית ובבורסות וול סטריט.

בבורסות וול סטריט, השורט מתאפשר בהתאם לחוקי המסחר בבורסות השונות. האפשרות לבצע שורט קיימת בכל מערכות המסחר של מיטב דש טרייד בבורסות וול סטריט - גם ב-WEB וגם במערכות ה-DA. ניתן לבצע שורט תוך יומי ושורט מתמשך.

בבורסה בת"א, ניתן לבצע שורט במניות הנכללות במדד ת"א 100 וזאת לתיקים מעל 50,000 ש"ח ובכפוף לחתימה על נספח מיועד.

חשוב לציין כי השורט במסחר בת"א הינו תוך יומי בלבד ועל הלקוח לכסות את השורט עד לשעה שתקבע עבורו ע"י חדר המסחר.

מכירה בשורט מעבר לטווח הזמן התוך יומי, אפשרית גם כן, אבל על הלקוח לבקש השאלת נייר הערך וזה יבוצע בהתאם למלאי הזמין להשאלה בחבר הבורסה ובאישור חדר המסחר. ניתן יהיה לאשר שורט מעבר למסחר התוך יומי (overnight) וזאת בתשלום עמלה ובהתאם לנוהלי חדר המסחר בת"א והבורסה.
 

האם קיימת פקודות מתקדמות, כגון STOP LOSS למסחר בת"א?

במיטב דש טרייד ניתן לבצע הוראות Stop Loss בבורסה בת"א ובבורסה בארה"ב.

יש מספר סוגים של הוראות Stop:

Stop Loss/MKT - הטריגר מפעיל הוראת מרקט.

Stop Limit - הטריגר מפעיל הוראת לימיט.

Buy Above - הטריגר שנשלח מעל שער השוק, מפעיל פקודת לימיט.

Iceberg - מיועדת לפקודות גדולות, כשהסוחר רוצה להסתיר את רוב הכמות מספר הפקודות.
 

כיצד יורד המס מהחשבון?

בכל חודש מבוצע קיזוז בין רווחים והפסדים בחשבון הלקוח בגין מכירות נכסים בפועל שהתבצעו בחשבון הלקוח במהלך החודש .   % מההפסד (מגן המס) מקוזז אל מול % מהרווח (מס לשלם) וההפרש בניהם מועבר לרשויות בהתאם לפקודת מס הכנסה.

במהלך החודש מתבצע קיזוז בין "מגן המס" ל"מס לשלם".

במידה ובסוף החודש ישנה יתרה של מס לשלם, בית ההשקעות מעביר את התשלום ישירות מחשבון הלקוח לרשויות המס.

במידה ובסוף החודש ישנה יתרה של "מגן המס", הסכום עובר באופן אוטומטי לחודש העוקב וישמש לקיזוז תשלומי מס עתידיים, עד לתום שנת המס.

במידה ובחודש מסויים בתוך השנה הקלנדרית נוצר רווח וחודש לאחר מכן נוצר הפסד, הלקוח יקבל את ההחזר עד לגובה המס שנוצר מההפסד.
 

מהו ליווי פיננסי וכיצד ניתן להצטרף לשירות?

מיטב דש טרייד מעמידה לרשותך משווקי השקעות מקצועיים למתן שירות ליווי פיננסי אישי, הכוונה בבניית תיק השקעות ובחינת כדאיות השקעה בנכסים פיננסים וני"ע.

זכאות לשרות ניתנת ללקוחות בעלי עושר פיננסי של מעל 200,000 ₪, ובכפוף לנוהלי החברה.

לפרטים ניתן לפנות לצוות המסחר או מח' מכירות דרך כפתור "צור קשר" (למעלה).
 

מהו מגן מס ומהו מס לשלם?

מיטב דש טרייד מטפלת בתשלומי המס התוך שנתיים הנובעים מהאחזקות ו/או הפעילות בחשבון.

במידה ובחשבון יש מס לשלם, תשלום המס ירד באופן אוט' מיתרת המזומן, אלה אם כן ישנה בחשבון יתרת מגן מס שנוצרה בגין הפסדים ואז יתבצע קיזוז בינהם. במקרה בו שולם מס ובהמשך אותה שנה קלנדרית נזקף מגן מס, יתקבל בחזרה בחשבון המס ששולם בהתאם ליחסים בין המס לשלם למגן המס.

במעבר בין שנים לא יכול הלקוח לקבל כסף חזרה מתוך מה שכבר שילם, עד לסיכום שנתי והגשת הדו"ח למס הכנסה (בשנה שאחרי).


 

מתי כדאי להשתמש בתוכנת מסחר אוטומטי?


מסחר אוטומטי או מסחר ממוחשב מיועד לאנשים שפיתחו שיטת מסחר בעלת פרמטרים ברורים שניתן להגדירם מראש. את הפרמטרים מזינים לתוכנת מחשב המחוברת למערכת מסחר. התוכנה משדרת את ההוראות באופן אוטומטי ובכך משחררת את הצורך של הלקוח לשבת מול המסך ומאפשרת לו לבצע כמות גדולה יותר של הוראות וכל זאת בנטרול הגורם האנושי. מיטב דש טרייד מציעה ללקוחותיה API למסחר אוטומטי בבורסה.

 

;