מערכת מאיה: כלי מרכזי למשקיעים בשוק ההון הישראלי

המדריך למשקיע בשוק ההון - חלק שמונה עשרה

מערכת מאיה (המכונה לעיתים רבות "מאיה בורסה") היא מערכת אינטרנטית המופעלת על ידי הבורסה לניירות ערך ומציגה את כל ההודעות המתפרסמות על ידי החברות הנסחרות בבורסה, קרנות הנאמנות וקרנות הסל. כמו כן, מציגה מערכת מאיה גם את ההודעות וההחלטות של הבורסה. המערכת נחשבת כלי עבודה מרכזי לציבור המשקיעים, לחברות הבורסאיות ולקהילת שוק ההון בישראל.

בין הדיווחים המיידיים המופיעים במאיה ניתן לציין:

  • דוחות כספיים.
  • הודעות על עסקאות ואירועים בחברות.
  • מידע על גיוסי הון.
  • שינויים בדירקטוריון והנהלה.
  • בעלי עניין.
  • פיצולים ומיזוגים.

המערכת מאפשרת למשתמשים לבצע חיפושים לפי חיתוכים, לראות את ריכוז ההודעות המתפרצות (הודעות מהותיות לחברות ולציבור המשקיעים) ולדעת האם ישנה הפסקת מסחר בניירות של חברה כזו או אחרת. מאיה מספקת גם מידע מקיף שאינו מיידי, כגון פרטי החברות הנסחרות, פרטי ניירות הערך, בעלי העניין, נושאי משרה ועוד. ניתן לקבל במאיה גם מידע ונתונים על הנפקות עתידיות, לוח מועדים חשובים בחברות כגון אסיפת, תשלומים עתידיים, פרסום דוחות, חלוקת דיבידנדים ועוד. 

למידע נוסף על מערכת מאיה

המדריך למשקיע בשוק ההון - מעבר לחלק תשע עשרה - מס בשוק ההון

חזרה לחלק שבע עשרה - מהו מדד נאסד"ק - Nasdaq?

חזרה לעמוד המדריך הראשי

 

*אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה או ייעוץ/שיווק לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים ו/או השקעת כספים בפיקדונות כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. התנאים המלאים והמחייבים של כל שירות/מוצר הינם כמפורט במסמכי פתיחת החשבון ביחס לאותו שירות/מוצר וכפופים להסדרים הנהוגים במיטב דש טרייד. אין באמור משום הבטחת תשואה או רווח. 

;