זהב - Gold

הגדל

נוכח האכזבה המרה מהשקעה בדולר והחשש מפני מפולת בשוק האג"ח והמניות, רבים מחפשים מפלט בנכסים מוחשיים כמו סחורות (Commodities). שוק הזהב נחשב לשוק הסחיר ביותר מבין כל הסחורות, כאשר ההשקעות הפיננסיות בו נאמדות בפי 50 מכמות העתודות הקיימות בזהב.

כיום, חלקו של הזהב מסך ייצור הסחורות בעולם נאמד בפחות מ- 2%, לעומת חלקו בסחר החוזים העתידיים על סחורות שהוא מעל ל- 30%. נפח ההשקעות הכספיות הגבוה נובע מכך שמרבית המסחר נעשה דרך חדרי העסקות הסוחרים במטבעות, והסליקה מתבצעת באמצעות מנגנון מיוחד בשם ה - London Inter-bank Market. לשם השוואה, מלאי הנפט גבוהים פי כ- 20 ממלאי הזהב (בשווה ערך כספי), ואילו מחזורי המסחר בזהב גבוהים בהרבה.
חומר למחשבה: בקרב חלק מהמוסלמים וההינדים נהוג, כי אם גבר נפטר האישה נשארת רק עם הנכסים שעל גופה, וכל שאר הרכוש מועבר לרשות הוריו של הבעל. מכאן נובע המנהג לצבור ולענוד תכשיטי זהב רבים ככל האפשר. נוכח שיעורי הצמיחה הגבוהים במזרח (ובהתחשב בכך שכשלושת רבעי מהזהב משמש לייצור תכשיטים), ולאור המתאם השלילי לדולר הנמצא במגמת היחלשות, נראה כי הביקוש לזהב לא צפוי לרדת בקרוב.
 

לידיעה: ניתן לסחור בזהב בקלות בעזרת תעודות סל, ללא צורך בביטחונות, לפי הסימבולים הבאים: GLD - מחיר ישיר של הזהב, GLDX - מחיר חברות המחפשות זהב, GLL - שורט על הזהב, ועוד.

 


סימן זיהוי (symbol):

Gold - GC

Mini Gold - XGN

גודל החוזה:

זהב - 100 אונקיות

זהב מיני – 33 אונקיות

תנודות מחיר מינימאליות:

התנודה המינימאלית הינה 0.10, תנועה שכזו שווה ל- 10$ בחוזה הרגיל ול- 3.3$ בחוזה המיני

זמן מסחר (זמן CT):

החוזה נסחר בין השעות 6:00 ל- 5:15 בבוקר (הפסקת מסחר של 45 דקות), השעות הם לפי שעון שיקאגו

יום מסחר אחרון:

שלושה ימי מסחר לפני סוף החודש בו נסחר החוזה

הסדרת הפירעון:

מסירה פיזית

;