9 ינואר 2020
מאת : חדר מסחר ני"ע זרים

סקירה יומית 9.1.2020

9 ינואר 2020
מאת: חדר מסחר ני"ע זרים

שווקים בארה"ב סגרו את יום המסחר בעליות שערים על רקע רגיעה במתיחות בין ארה"ב ואיראן. 

מדד S&P 500 עלה 0.6%, מדד חברות הטכנולוגיה נסדק טיפס 0.8%, ומדד הדאו עלה 0.7%.

בורסות באירופה ננעלו ברמות שיא, מדד הדאקס הוסיף 1.5%, ופוטסי טיפס 0.5%.

 

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עלתה ל-1.86%.

מחיר הנפט WTI ירד 0.3% ל- $59.3 לחבית.

מחיר הזהב ירד 0.5% ל- 1,547$ לאונקיה. 

מדד הפחד VIX ירד %5.9 לרמה של 12.7 נקודות.

 

נתוני מאקרו

 

  • ייצור תעשייתי בגרמניה עלה 1.1% בחודש נובמבר, מעל צפי של 0.7% - העלייה החדה ביותר מזה שנה וחצי.

 

 

 אירועים בולטים

 

  • ממשלת סין הודיעה כי סגן הנשיא ליו הי, השליח הבכיר בשיחות הסחר, יבקר בוושינגטון בשבוע הבא על מנת לקדם חתימה על הסכם הסחר הראשוני.

  • פרלמנט בריטי אישר סופית את מתווה הברקזיט בהצבעה היסטורית, ברוב של 330 תומכים מול 221 מתנגדים.

  • נשיאת הנציבות האירופית אמרה כי זה יהיה בלתי אפשר למעשה להשיג הסכמות כוללות על כל ההיבטים של יחסים העתידיים של בריטניה עם האיחוד האירופי אחרי הברקזית, עד סוף 2020.

מניות שריכזו עניין

 

AAPL (1.9%+) מניית אפל עלתה לשיא כל הזמנים אחרי דיווח כי מכירות מכשירי האייפון בסין הסתכמו ב- 3.2 מיליון מכשירים בחודש דצמבר, עליה של 18% ביחס לשנה קודמת. 

 

JCP (11.7%-) ענקית קמעונאות גיי סי פני דיווחה ירידה של 7.5% במכירות בחנויות זהות בתקופת החגים, אשררה תחזית מכירות לשנת 2019, בציפייה לירידה בשיעור של 7%-8%.

 

BBBY (17.7%-) רשת קמעונאות לבית פיספסה תחזית הרווח לרבעון ורשמה הפסד של $0.38 למניה.

 

 

סקירה זו נועדה אך ורק לשם מסירת מידע. אין לראות בסקירה משום חוות דעת, הצעה, המלצה לרכישה, החזקה, מכירה של נייר ערך ו/או נכס פיננסי המתואר בו. הסקירה מתבססת על מידע חיצוני אשר נמסר לחברה ואשר החברה מניחה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. החברה לא תהיה אחראית לטעויות בסקירה שנעשו בתום לב. המידע הנכלל בסקירה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והסקירה המפורטים עשויים להשתנות בכל עת והחברה לא תידרש למסור הודעה כלשהי על כך. הסקירה מיוחסת למועד שצוין בה. הסקירה אינה מהווה בשום צורה שהיא, תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה אינה מתחייבת ואין בסקירה משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מביצוע פעולה בנכס פיננסי. למידע אודות היות מיטב דש טרייד בעלת רישיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות ראה לשונית גילוי נאות.

;