5 מרץ 2020
מאת : חדר מסחר ני"ע זרים

סקירה יומית 5.3.2020

5 מרץ 2020
מאת: חדר מסחר ני"ע זרים

שווקים בארה"ב סגרו את יום המסחר בירידות חדות בהובלת מניות חברות התעופה וענף התיירות, בצל דיווחים על התפשטות מקרי הקורונה במדינה.  

מדד S&P 500  איבד 3.6%, מדד חברות הטכנולוגיה נסדק ירד 3.1%, ומדד הדאו צנח 3.8%.

בורסות באירופה ננעלו באדום, מדד הדאקס איבד 1.5%, ופוטסי ירד 1.6%.

 

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים בשפל היסטורי של 0.94%.

מחיר הנפט WTI ירד 1.1% ל- $46.5 לחבית. קרטל היצרניות אופ"ק הודיע על העמקת הקיצוצים בקצב התפוקה ב-1.5 מיליון חביות נוספים ביום במהלך הרבעון השני של 2020.

מחיר הזהב עלה 2.2% ל- 1,673$ לאונקיה. 

מדד הפחד VIX זינק %29.8 לרמה של 41.3 נקודות.

 

אירועים בולטים

 

  • נתונים אחרונים מארגון הבריאות העולמי מצביעים על 93,000 מקרי קורונה בעולם, ו-3,199 מקרי מוות.

  • קרן המטבע הבינלאומית הודיעה על חבילת תמריצים כלכליים בהיקף של $50 מיליארד לצורך התמודדות עם השפעות נגיף הקורונה על הכלכלה העולמית.

 

 

 סקירה זו נועדה אך ורק לשם מסירת מידע. אין לראות בסקירה משום חוות דעת, הצעה, המלצה לרכישה, החזקה, מכירה של נייר ערך ו/או נכס פיננסי המתואר בו. הסקירה מתבססת על מידע חיצוני אשר נמסר לחברה ואשר החברה מניחה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. החברה לא תהיה אחראית לטעויות בסקירה שנעשו בתום לב. המידע הנכלל בסקירה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והסקירה המפורטים עשויים להשתנות בכל עת והחברה לא תידרש למסור הודעה כלשהי על כך. הסקירה מיוחסת למועד שצוין בה. הסקירה אינה מהווה בשום צורה שהיא, תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה אינה מתחייבת ואין בסקירה משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מביצוע פעולה בנכס פיננסי. למידע אודות היות מיטב דש טרייד בעלת רישיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות ראה לשונית גילוי נאות.

;