5 דצמבר 2019
מאת : חדר מסחר ני"ע זרים

סקירה יומית 5.12.2019

5 דצמבר 2019
מאת: חדר מסחר ני"ע זרים

שווקים בארה"ב סגרו את יום המסחר בעליות קלות.

מדד S&P 500 הוסיף 0.2%, מדד חברות הטכנולוגיה נסדק עלה 0.1%, ומדד הדאו טיפס 0.1%.

בורסות אירופה ננעלו באדום, מדד הדאקס ירד 0.6%, ופוטסי איבד 0.7%.

 

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים ב-1.8%.

מחיר הנפט WTI ירד 0.1% ל- $58.2 לחבית כאשר ברקע מתקיימת פגישת מנהיגי קרטל היצרניות אופ"ק. לפי דיווחים ראשוניים, רוסיה וסעודיה ממליצות על קיצוץ קצב הפקת הנפט ב-500 אלף חביות ביום.

מחיר הזהב נותר ללא שינוי ב- 1,477$ לאונקיה. 

מדד הפחד VIX ירד %2.4 לרמה של 14.4 נקודות.

 

נתוני מאקרו

  • הזמנות ממפעלים בארה"ב עלו ב-0.3% בחודש אוקטובר, בהתאם לתחזית.

  • דרישות האבטלה השבועיות בארה"ב ירדו ב-203,000, מתחת לתחזית לירידה של 215,000 דרישות.

  • כלכלת גוש האירו צמחה ב-0.2% ברבעון הרביעי, בהתאם לתחזית ובשיעור זהה לרבעון הקודםמכירות קמעוניות בגוש האירו ירדו בשיעור של 0.6% בחודש אוקטובר, פי 2 יותר מהצפי. 

  • הזמנות במפעלים בגרמניה ירדו ב-0.4% באוקטובר לעומת צפי לעלייה 0.3%.

 

אירועים בולטים

  • בשוק המטבעות פאונד בריטי טיפס לרמה של 1.3132 מול הדולר, שיא של שבעה חודשים, על רקע ציפיות כי הבחירות הקרבות יסתיימו בהכרעה ברורה ורוב מוחלט לאחת המפלגות בפרלמנט.

 

מניות שריכזו עניין

LN GLEN (9%-) מניית ענקית הכרייה גלנקור נפלה במסחר בלונדון אחרי דיווח על פתיחת חקריה פלילית נגד החברה על ידי הרשויות בבריטניה בחשד לשוחד.

 

 

סקירה זו נועדה אך ורק לשם מסירת מידע. אין לראות בסקירה משום חוות דעת, הצעה, המלצה לרכישה, החזקה, מכירה של נייר ערך ו/או נכס פיננסי המתואר בו. הסקירה מתבססת על מידע חיצוני אשר נמסר לחברה ואשר החברה מניחה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. החברה לא תהיה אחראית לטעויות בסקירה שנעשו בתום לב. המידע הנכלל בסקירה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והסקירה המפורטים עשויים להשתנות בכל עת והחברה לא תידרש למסור הודעה כלשהי על כך. הסקירה מיוחסת למועד שצוין בה. הסקירה אינה מהווה בשום צורה שהיא, תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה אינה מתחייבת ואין בסקירה משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מביצוע פעולה בנכס פיננסי. למידע אודות היות מיטב דש טרייד בעלת רישיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות ראה לשונית גילוי נאות.

;