3 ספטמבר 2019
מאת : חדר מסחר ני"ע זרים

סקירה יומית 3.9.2019

3 ספטמבר 2019
מאת: חדר מסחר ני"ע זרים


שווקי המניות בארה"ב פתחו את שבוע המסחר בירידות שערים על רקע לידיעות כי עדיין לא תואמו תאריכים לחידוש שיחות הסחר בין סין לארה"ב.

מדד S&P 500 ירד 0.69%, מדד חברות הטכנולוגיה נסדק איבד 0.97%, ומדד הדאו ירד 1.07%.

בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת, מדד הדאקס איבד 0.2%, ומדד פוטסי עלה 0.5%.

 

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים ב-1.47%.

מחיר הנפט WTI ירד 2% ל-$53.97 לחבית

מחיר הזהב ירד 1.59% ל-1,553$ לאונקיה.

מדד הפחד VIX עלה 3% לרמה של 19.56 נקודות.

 

נתוני מאקרו

  • מדד הייצור בארה"ב ירד לרמה של 49.1 נקודות באוגוסט, הנמוכה ביותר מאז חודש ספטמבר של 2009, ומתחת לתחזית של 51.1 נקודות.

  • ממשלת ארגנטינה הטילה מגבלות על מסחר במט"ח על מנת לעצור התרוקנות יתרות המט"ח בבנק המרכזי.

בשבוע שעבר ניסתה הממשלה לדחות את פדיון של כל שטרי החוב הממשלתיות לטווח קצר, בגלל חוסר יכולת לגייס חוב חדש על רקע קריסת הביקוש לאג"ח ממשלתיות.

 

אירועים בולטים

  • פאונד בריטי ירד מתחת לרף של 1.2 דולר לפאונד על רקע דיווחים כי ראש ממשלה ג'ונסון עלול ליזום מהלך של בחירות בזק לפני מועד היציאה מאיחוד האירופי בסוף אוקטובר.

  • יואן סיני ירד הבוקר לשפל חדש של 7.2 יואן לדולר.

 

סקירה זו נועדה אך ורק לשם מסירת מידע. אין לראות בסקירה משום חוות דעת, הצעה, המלצה לרכישה, החזקה, מכירה של נייר ערך ו/או נכס פיננסי המתואר בו. הסקירה מתבססת על מידע חיצוני אשר נמסר לחברה ואשר החברה מניחה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. החברה לא תהיה אחראית לטעויות בסקירה שנעשו בתום לב. המידע הנכלל בסקירה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והסקירה המפורטים עשויים להשתנות בכל עת והחברה לא תידרש למסור הודעה כלשהי על כך. הסקירה מיוחסת למועד שצוין בה. הסקירה אינה מהווה בשום צורה שהיא, תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה אינה מתחייבת ואין בסקירה משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מביצוע פעולה בנכס פיננסי. למידע אודות היות מיטב דש טרייד בעלת רישיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות ראה לשונית גילוי נאות.

;