31 ינואר 2020
מאת : חדר מסחר ני"ע זרים

סקירה יומית 31.1.2020

31 ינואר 2020
מאת: חדר מסחר ני"ע זרים

שווקי המניות בארה"ב סגרו את שבוע המסחר בירידות שערים.

מדד ה-S&P 500 ירד בכ- 1.8%-, מדד חברות הטכנולוגיה נסד"ק ירד בכ- 1.59%-, ומדד הדאו איבד כ- 2.03%-.

בורסות אירופה נסגרו בירידות שערים. מדד הדקס איבד כ- 1.33%- והפוטסי ירד בכ- 1.3%.  

 

אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים נסחרת בתשואה של 1.5%.

מחיר הנפט WTI ירד 1% ל-$51.61 דולר לחבית.

מחיר הזהב עלה 0.27% ל-$1,587 דולר לאונקיה. 

מדד הפחד VIX עלה 29% לרמה של 19.95 נקודות.

 

נתוני מאקרו 

 

  • מדד המחירים לצרכן בגוש האירו עמד על 1.4% שנתי ותאם את הציפיות.

 

אירועים בולטים 

 

  • בריטניה תיפרד בחצות מגוש האירו כשהברקזיט יצא לפועל.
  • נגיף הקורונה - מספר הנדבקים בסין הגיע לכ-9809 בני אדם מתוכם נפטרו כ- 213. מחוץ לסין נדבקו עד כה כ-120 בני אדם, כאשר היום התווספו לרשימת המדינות איטליה, רוסיה ואנגליה כשבכל אחת מהן הובחנו שני מקרים.

 

מניות שריכזו עניין

 

AMZN (7.4%+) מניותיה של ענקית המסחר האלקטרוני עלו לשיא של כל הזמנים לאחר פרסום הדוחות אמש.

 

IBM (5.2%+) מניות תאגיד המחשוב עלו לאחר שהודיע שמנהל חטיבת הענן שלה ימונה למנכ"ל חדש באפריל.

 

CAT (3%-) מניותיה של חברת קטרפילר, יצרנית ציוד מכני הנדסי, ירדו לאחר פרסום הדוחות וצפי של החברה לרווחים נמוכים מצפיות האנליסטים לשנת 2020.

 

XOM (4.1%-) מניותיה של חברת הדלק אקסון מובייל ירדו לאחר פרסום הדוחות שהראו רווח של 1.33$ למניה הנמוך מהרווח לרבעון המקביל אשתקד.

 

HON (2.9%-) מניות תאגיד ייצור מוצרי הצריכה, האניוול אינטרנשיונל, ירדו לאחר פרסום הדוחות היום שהראו רווח של 2.06$ למניה מתחת לצפי של 2.04$ למניה.

 

V (4.3%-) מניות חברת ויזה ירדו בעקבות פרסום הדוחות אמש. הרווח למניה תאם לצפיות האנליסטים ועמד על 1.46$ למניה.

 

WDC (2.2%-) מניותיה של חברת ווסטרן דיגיטל, יצרנית אמצעי אחסון דיגיטליים, ירדו לאחר פרסום דוחות טובים מהצפי שפורסמו לאחר סגירת המסחר אמש.

 

 

סקירה זו נועדה אך ורק לשם מסירת מידע. אין לראות בסקירה משום חוות דעת, הצעה, המלצה לרכישה, החזקה, מכירה של נייר ערך ו/או נכס פיננסי המתואר בו. הסקירה מתבססת על מידע חיצוני אשר נמסר לחברה ואשר החברה מניחה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. החברה לא תהיה אחראית לטעויות בסקירה שנעשו בתום לב. המידע הנכלל בסקירה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והסקירה המפורטים עשויים להשתנות בכל עת והחברה לא תידרש למסור הודעה כלשהי על כך. הסקירה מיוחסת למועד שצוין בה. הסקירה אינה מהווה בשום צורה שהיא, תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה אינה מתחייבת ואין בסקירה משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מביצוע פעולה בנכס פיננסי. למידע אודות היות מיטב דש טרייד בעלת רישיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות ראה לשונית גילוי נאות.

;