30 ספטמבר 2019
מאת : חדר מסחר ני"ע זרים

סקירה יומית 30.9.2019

30 ספטמבר 2019
מאת: חדר מסחר ני"ע זרים

שווקים בארה"ב סגרו את חודש ספטמבר בעליות על רקע התפתחויות ביוזמת ההדחה של נשיא טראמפ.

מדד S&P 500 עלה 0.5%, מדד חברות הטכנולוגיה נסדק הוסיף 0.8%, ומדד הדאו עלה 0.4%.

בורסות אירופה ננעלו בעליות מתונות, מדד הדאקס עלה 0.5%, ופוטסי ירד 0.1%.

 תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים ב-1.69%.

מחיר הנפט WTI ירד 1.7% ל- 55$ לחבית.

מחיר הזהב ירד 1.8% ל 1,470$ לאונקיה. 

מדד הפחד VIX ירד 4.9% לרמה של 16.4 נקודות.

 

נתוני מאקרו

  • מדד מנהלי הרכש של שיקגו ירד בחודש ספטמבר לרמה של 47.1 נקודות, מתחת לצפי של 50.2.

  • שיעור האבטלה בגוש האירו ירד ל-7.4% בספטמבר, הרמה הנמוכה ביותר זה 11 שנים.

  • קריאה סופית של התמ"ג בבריטניה לרבעון השני הראתה התכווצות של 0.2%.

 

 אירועים בולטים

  • גורמים במשרד האוצר בארה"ב אמרו כי אין תוכניות מיידיות לעצירת הנפקות חדשות של חברות סיניות בבורסות ארה"ב או מחיקה מהמסחר של מניות של חברות שכבר נסחרות.

  • ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אמר כי לא יבטל או ידחה את הבקזיט מעבר למועד הסופי באוקטובר, גם אם לא יצליח להשיג הסכם לעזיבת האיחוד האירופי.

 

סקירה זו נועדה אך ורק לשם מסירת מידע. אין לראות בסקירה משום חוות דעת, הצעה, המלצה לרכישה, החזקה, מכירה של נייר ערך ו/או נכס פיננסי המתואר בו. הסקירה מתבססת על מידע חיצוני אשר נמסר לחברה ואשר החברה מניחה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. החברה לא תהיה אחראית לטעויות בסקירה שנעשו בתום לב. המידע הנכלל בסקירה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והסקירה המפורטים עשויים להשתנות בכל עת והחברה לא תידרש למסור הודעה כלשהי על כך. הסקירה מיוחסת למועד שצוין בה. הסקירה אינה מהווה בשום צורה שהיא, תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה אינה מתחייבת ואין בסקירה משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מביצוע פעולה בנכס פיננסי. למידע אודות היות מיטב דש טרייד בעלת רישיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות ראה לשונית גילוי נאות.

;