28 אוגוסט 2019
מאת : חדר מסחר ני"ע זרים

סקירה יומית 28.8.2019

28 אוגוסט 2019
מאת: חדר מסחר ני"ע זרים

שווקי המניות בארה"ב סגרו את יום המסחר בעליות  שערים.

מדד S&P 500 עלה 0.59%, מדד חברות הטכנולוגיה נסדק צבר 0.35%, ומדד הדאו קפץ 0.96%.

בורסות אירופה ננעלו במגמה מעורבת, מדד הדאקס איבד 0.2%, ומדד פוטסי עלה 0.5%.

 

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים ב-1.47%.

תשואת האג"ח ל-30 שנה ירדה לשפל היסטורי, 1.92%.

מחיר הנפט WTI עלה 1.8% ל-$55.82 לחבית אחרי פרסום נתוני מלאי נפט בארה"ב שהראו ירידה של 10 מיליון חביות בשבוע החולף.

מחיר הזהב ירד 0.22% ל-1,548$ לאונקיה.

מדד הפחד VIX ירד 4.5% לרמה של 19.42 נקודות.

 

אירועים בולטים

  • ארה"ב וצרפת הגיעו במהלך פסגת ה-G7 לפשרה בנוגע למס דיגיטלי שקידמה ממשלת צרפת ביחס לענקיות האינטרנט האמריקאיות. צרפת הסכימה לבטל את הליכי החקיקה, בתמורה לגיבוש הסכמים בינלאומיים בתחום המיסוי הדיגיטלי על ידי ה-OECD.

  • ראש ממשלת בריטניה החדש בוריס ג'ונסון ביקש להשעות את הפרלמנט הבריטי למשך שבועות, במטרה למנוע חקיקה שעלולה לסכל פרישה חד-צדדית מהאיחוד האירופי באוקטובר.


מניות שריכזו עניין

TEVA (3.7%+) חברת הפארמה פרדו, שנתבעה גם היא במסגרת פרשת האופיואידים בארה"ב, הציעה לשלם $10-$12 מיליארד כדי ליישב יותר מ-2,000 תביעות שהוגשו נגדה - רף גבוה שמעלה חששות כי גם טבע תיאלץ לשלם סכום ברף הגבוה מהצפוי.

 

סקירה זו נועדה אך ורק לשם מסירת מידע. אין לראות בסקירה משום חוות דעת, הצעה, המלצה לרכישה, החזקה, מכירה של נייר ערך ו/או נכס פיננסי המתואר בו. הסקירה מתבססת על מידע חיצוני אשר נמסר לחברה ואשר החברה מניחה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. החברה לא תהיה אחראית לטעויות בסקירה שנעשו בתום לב. המידע הנכלל בסקירה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והסקירה המפורטים עשויים להשתנות בכל עת והחברה לא תידרש למסור הודעה כלשהי על כך. הסקירה מיוחסת למועד שצוין בה. הסקירה אינה מהווה בשום צורה שהיא, תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה אינה מתחייבת ואין בסקירה משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מביצוע פעולה בנכס פיננסי. למידע אודות היות מיטב דש טרייד בעלת רישיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות ראה לשונית גילוי נאות.

;