27 מרץ 2020
מאת : חדר מסחר ני"ע זרים

סקירה יומית 27.3.2020

27 מרץ 2020
מאת: חדר מסחר ני"ע זרים

שווקי המניות בארה"ב סגרו את שבוע המסחר בירידות שערים.

מדד ה-S&P 500 ירד בכ- 3.33%, מדד חברות הטכנולוגיה נסד"ק ירד בכ- 3.79%, ומדד הדאו איבד כ- 4.12%-.

בורסות אירופה נסגרו בירידות שערים. מדד הדקס איבד כ- 3.68%- והפוטסי ירד בכ- 5.24%-. 

 

אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים נסחרת בתשואה של 0.678%.

מחיר הנפט WTI ירד 4.47% ל-$21.59 דולר לחבית.

מחיר הזהב ירד 1.74% ל-$1622 דולר לאונקיה.

מדד הפחד VIX עלה 6.8% לרמה של 65.19 נקודות.

 

נתוני מאקרו

 

  • מדד המחירים ליצרן בארצות הברית הראה קצב עליית מחירים בשיעור של 1.8% שנתי.

 

אירועים בולטים

 

  • בית המחוקקים בארצות הברית אישר את חבילת התמריצים הפיסקאליים על סך כשני טריליון דולרים.

 

 

מניות שריכזו עניין

 

CAKE (18%-) מניות רשת המסעדות צ'יזקייק פקטורי ירדו לאחר שהחברה הודיעה שהיא תוציא לחופשה ללא תשלום כ- 41,000 עובדים שעתיים, ובנוסף תקצץ בשכר העובדים הנשארים והבכירים. מוקדם יותר השבוע הודיע שלא תוכל לשלם שכירויות בחודש הקרוב.

 

GPS (7.7%-) מניות רשת הבגדים גאפ ירדו לאחר שתיקנה את התחזיות לשנה הקרובה והוסיפה שהיא תשתמש בכל מסגרת האשראי האפשרית לה, כחמש מאות מיליון דולר, בכדי לרכך את הפגיעה בעקבות הווירוס.

 

HTZ (14.2%-) מניות חברת השכרת הרכבים, הרץ, נפלו לאחר דיווח שניהלה מגעים עם בנקים בנוגע לגיוס מזומנים, זאת בכדי להתמודד עם הפגיעה בתיירות.

 

 

 

סקירה זו נועדה אך ורק לשם מסירת מידע. אין לראות בסקירה משום חוות דעת, הצעה, המלצה לרכישה, החזקה, מכירה של נייר ערך ו/או נכס פיננסי המתואר בו. הסקירה מתבססת על מידע חיצוני אשר נמסר לחברה ואשר החברה מניחה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. החברה לא תהיה אחראית לטעויות בסקירה שנעשו בתום לב. המידע הנכלל בסקירה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והסקירה המפורטים עשויים להשתנות בכל עת והחברה לא תידרש למסור הודעה כלשהי על כך. הסקירה מיוחסת למועד שצוין בה. הסקירה אינה מהווה בשום צורה שהיא, תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה אינה מתחייבת ואין בסקירה משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מביצוע פעולה בנכס פיננסי. למידע אודות היות מיטב דש טרייד בעלת רישיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות ראה לשונית גילוי נאות.

;