26 מרץ 2020
מאת : חדר מסחר ני"ע זרים

סקירה יומית 26.3.2020

26 מרץ 2020
מאת: חדר מסחר ני"ע זרים

שווקים בארה"ב סגרו את יום המסחר בעליות שערים זה היום השלישי אחרי אישור תוכנית תמריצים על ידי בתי הנבחרים בארה"ב. 

מדד S&P 500 טיפס 4.7%, מדד חברות הטכנולוגיה נסדק הוסיף 3.8%, ומדד הדאו עלה 4.5%.

בורסות באירופה ננעלו בירוק, מדד הדאקס תיקן ירידות של 3% וסגר בפלוס 1.3%, ופוטסי עלה 2.1%.

 

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים ב- 0.81%.

מחיר הנפט WTI ירד 6.2% ל- $22.8 לחבית.

מחיר הזהב עלה 1.7% ל- 1,635$ לאונקיה. 

מדד הפחד VIX ירד %4.4 לרמה של 61.3 נקודות.

 

נתוני מאקרו

 

  • תביעות אבטלה חדשות בארה"ב עלו לשיא כל הזמנים של כ-3.3 מיליון דורשים בשבוע אחרון – כפול מהצפי של 1.5 מיליון.

  • שר האוצר האמריקאי אמר כי זינוק במספר דורשי האבטלה אינו נתון כלכלי עם חשיבות גדולה, על רקע משבר הקורונה ואישור חבילת סיוע למשק האמריקאי.

  • הבנק המרזי הבריטי הותיר את הריבית ברמה של 0.1%, והחליט להמשיך בתוכנית רכישות אג"ח ממשלתי וקונצרני בהיקף של 200 מיליארד פאונד ואף רמז כי במידת הצורך יהיה מוכן להרחיב את היקף הרכישות.

 

סקירה זו נועדה אך ורק לשם מסירת מידע. אין לראות בסקירה משום חוות דעת, הצעה, המלצה לרכישה, החזקה, מכירה של נייר ערך ו/או נכס פיננסי המתואר בו. הסקירה מתבססת על מידע חיצוני אשר נמסר לחברה ואשר החברה מניחה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. החברה לא תהיה אחראית לטעויות בסקירה שנעשו בתום לב. המידע הנכלל בסקירה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והסקירה המפורטים עשויים להשתנות בכל עת והחברה לא תידרש למסור הודעה כלשהי על כך. הסקירה מיוחסת למועד שצוין בה. הסקירה אינה מהווה בשום צורה שהיא, תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה אינה מתחייבת ואין בסקירה משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מביצוע פעולה בנכס פיננסי. למידע אודות היות מיטב דש טרייד בעלת רישיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות ראה לשונית גילוי נאות.

;