24 פברואר 2020
מאת : חדר מסחר ני"ע זרים

סקירה יומית 24.2.2020

24 פברואר 2020
מאת: חדר מסחר ני"ע זרים

שווקי המניות בארה"ב פתחו את שבוע המסחר בסערה בעקבות צעדים חריפים של רשויות הבריאות באיטליה במטרה לעצור את התפשטות נגיף הקורונה במדינה.

מדד S&P 500 איבד 3.332%, מדד חברות הטכנולוגיה נסדק נפל 3.71%, ומדד הדאו ירד 3.55%.

מניות חברות התעופה, וענף התיירות הובילו את הירידות.

בורסות אירופה ננעלו באדום כהה, מדד הדאקס ירד 4.01%, פוטסי איבד3.34%, ובורסת מילנו צללה 5.43%.

 

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים ב-1.37%.

מחיר הנפט WTI התרסק 4.03% ל-$51.23 דולר לחבית.

מחיר הזהב עלה 0.79% ל-$1661 דולר לאונקיה.

מדד הפחד VIX זינק 46.31% לרמה של 24.99 נקודות.

 

אירועים בולטים

  • ממשלת איטליה נקטה בשורה של צעדים נרחבים כמו סגר על ערים, סגירת בתי ספר ומוסדות ציבור וביטול משחקי כדורגל ואירועי הקרנבל בוונציה על מנת לנסות לבלום את התפשטות נגיף הקורונה במדינה אחרי שמספר הנדבקים זינק ל-157 בני אדם ומספר המתים עלה ל-4 ביממה האחרונה.

  • עלייה חדה במספר החולים החדשים בנגיף נרשמה גם בקוריאה הדרומית ובאיראן.

  • סמסונג הודיעה כי התגלה מקרה קורונה במפעל לייצור טלפונים ניידים של החברה בקוריאה הדרומית, והמתקן כולו נסגר הבוקר.

  • בסין, דיווחו הרשויות על 150 מקרי מוות נוספים ועל 409 מקרים חדשים של המחלה אתמול.

 

מניות שריכזו עניין

BYND (2.9%-) מניות חברת תחליפי הבשר, ביונד מיט,  כשברקע חברת המזון הפרטית קרגיל הודיעה שהיא מתכוונת להכנס לענף תחליפי הבשר באפריל.

 

 

סקירה זו נועדה אך ורק לשם מסירת מידע. אין לראות בסקירה משום חוות דעת, הצעה, המלצה לרכישה, החזקה, מכירה של נייר ערך ו/או נכס פיננסי המתואר בו. הסקירה מתבססת על מידע חיצוני אשר נמסר לחברה ואשר החברה מניחה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. החברה לא תהיה אחראית לטעויות בסקירה שנעשו בתום לב. המידע הנכלל בסקירה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והסקירה המפורטים עשויים להשתנות בכל עת והחברה לא תידרש למסור הודעה כלשהי על כך. הסקירה מיוחסת למועד שצוין בה. הסקירה אינה מהווה בשום צורה שהיא, תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה אינה מתחייבת ואין בסקירה משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מביצוע פעולה בנכס פיננסי. למידע אודות היות מיטב דש טרייד בעלת רישיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות ראה לשונית גילוי נאות.

;