19 מרץ 2020
מאת : חדר מסחר ני"ע זרים

סקירה יומית 19.3.2020

19 מרץ 2020
מאת: חדר מסחר ני"ע זרים

שווקים בארה"ב סגרו את יום המסחר בעליות שערים קלות.

מדד S&P 500  עלה 0.4%, מדד חברות הטכנולוגיה נסדק הוסיף 0.9%, ומדד הדאו טיפס 0.6%.

בורסות באירופה ננעלו בירוק, מדד הדאקס עלה 3%, ופוטסי הוסיף 2.8%.

 

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים ב- 1.01%.

מחיר הנפט WTI זינק 25% ל- $25.4 לחבית.

מחיר הזהב ירד 1.1% ל- 1,476$ לאונקיה. 

מדד הפחד VIX ירד %6.5 לרמה של 71.3 נקודות.

 

נתוני מאקרו

 

  • דרישות ראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב עלו בשבוע אחרון ל-281,000 תביעות, לעומת תחזית של 220,000 תביעות.

  • מדד פעילות הייצור של פילדלפיה התכווץ בחודש מרץ בשיעור החד מזה 8 שנים נוכח התפשטות נגיף הקורונה, לרמה של מינוס 12.7 נקודות.

  • הבנק המרכזי של אנגליה הוריד את הריבית ל-0.1% והרחיב תוכנית הקלה כמותית בעוד 200 מיליארד פאונד.

  • הבנק המרכזי של אוסטרליה הוריד ריבית לרמת שפל היסטורי וממשלה השיקה תוכנית הקלה כמותית בצל השלכות נגיף הקורונה על הכלכלה.

 

 

סקירה זו נועדה אך ורק לשם מסירת מידע. אין לראות בסקירה משום חוות דעת, הצעה, המלצה לרכישה, החזקה, מכירה של נייר ערך ו/או נכס פיננסי המתואר בו. הסקירה מתבססת על מידע חיצוני אשר נמסר לחברה ואשר החברה מניחה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. החברה לא תהיה אחראית לטעויות בסקירה שנעשו בתום לב. המידע הנכלל בסקירה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והסקירה המפורטים עשויים להשתנות בכל עת והחברה לא תידרש למסור הודעה כלשהי על כך. הסקירה מיוחסת למועד שצוין בה. הסקירה אינה מהווה בשום צורה שהיא, תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה אינה מתחייבת ואין בסקירה משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מביצוע פעולה בנכס פיננסי. למידע אודות היות מיטב דש טרייד בעלת רישיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות ראה לשונית גילוי נאות.

 

;