17 מאי 2019
מאת : חדר מסחר ני"ע זרים

סקירה יומית 17.5.2019

17 מאי 2019
מאת: חדר מסחר ני"ע זרים

שווקים בארה"ב סגרו את שבוע המסחר במגמה שלילית כאשר סקטור אנרגיה, תעשיה וחברות טכנולוגיה בלטו בירידות.

מדד S&P 500 ירד 0.45%, מדד חברות הטכנולוגיה נסדק איבד 0.9% ומדד הדאו נחלש ב-0.3%.

בורסות אירופה ננעלו בירידות שערים, מדד הדאקס הגרמני איבד 0.5%, מדד הפוטסי הבריטי ירד 0.1%.

 

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים ללא שינוי ב- 2.37%.

מחיר הנפט WTI ירד 0.1% ל- 62.89$ לחבית.

מחיר הזהב עלה ב-0.8% ל-1,278$.  

מדד הפחד VIX עלה 4.2% לרמה של 15.9 נקודות.

 

נתוני מאקרו

  • מדד סנטימנט הצרכנים בארה"ב עלה לרמה של 102.4 נקודות, לעומת צפי של 97.9 נקודות - רמתו הגבוהה ביותר ב-15 השנים האחרונות.

 

אירועים בולטים

  • ממשל טראמפ הודיע רשמית כי הטלת מכסים על ייבוא רכבים וחלקי רכב לארה"ב תדחה בחצי שנה נוספת, כל עוד ששיחות הסחר עם יפן והאיחוד האירופי נמשכות.
  • ארה"ב הגיעה להסכם עם מקסיקו וקנדה לגבי הורדת המכסים על יבוא אלומיניום ופלדה.
  • לפי דיווחים בתקשורת בריטית, שיחות על העברת הסכם ברקזיט בבית הנבחרים בין המפלגה השמרנית ומפלגת הלייבור הגיעו למבוי סתום.

 

מניות שריכזו עניין

PINS (13.4%-) פינטרסט פרסמה בפעם הראשונה את דוחותיה הכספיים שהראו הפסיד של $41.4 מיליון ברבעון הראשון. הכנסות היו $202 מיליון והוצאות תפעוליות גדלו כמעט פי 3 לעומת שנה שעברה.

 

SNE (1.1%+) הודיעה על רכישת מניות עצמית בשווי $1.8 מיליארד במהלך השנה הקרובה.

 

 

סקירה זו נועדה אך ורק לשם מסירת מידע. אין לראות בסקירה משום חוות דעת, הצעה, המלצה לרכישה, החזקה, מכירה של נייר ערך ו/או נכס פיננסי המתואר בו. הסקירה מתבססת על מידע חיצוני אשר נמסר לחברה ואשר החברה מניחה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. החברה לא תהיה אחראית לטעויות בסקירה שנעשו בתום לב. המידע הנכלל בסקירה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והסקירה המפורטים עשויים להשתנות בכל עת והחברה לא תידרש למסור הודעה כלשהי על כך. הסקירה מיוחסת למועד שצוין בה. הסקירה אינה מהווה בשום צורה שהיא, תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה אינה מתחייבת ואין בסקירה משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מביצוע פעולה בנכס פיננסי. למידע אודות היות מיטב דש טרייד בעלת רישיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות ראה לשונית גילוי נאות.

;