16 אפריל 2019
מאת : חדר מסחר ני"ע זרים

סקירה יומית 16.4.2019

16 אפריל 2019
מאת: חדר מסחר ני"ע זרים

עליות שערים בשווקי המניות בארה"ב נחלשו לקראת סיום המסחר, ברקע להמשך עונת הדוחות.

מדד S&P 500 נותר ללא שינוי, מדד חברות הטכנולוגיה נסדק טיפס 0.34% ומדד הדאו עלה 0.26%.

סקטור בנקאות ופיננסים וחברות טכנולוגיה בלטו לחיוב, בזמן שחברות נדל"ן, תשתיות ומניות פארמה רשמו ירידות שערים.

בורסות אירופה ננעלו בעליות שערים, מדד הדאקס הגרמני טיפס 0.7%, ופוטסי הוסיף 0.4%

 

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים ללא שינוי ב- 2.55%.

מחיר הנפט WTI עלה ב-1% ל- 64.11$ לחבית.

מחיר הזהב ממשיך להיחלש וירד 0.9% ל-1,278$.  

מדד הפחד VIX ירד בסיום המסחר 1.3% לרמה של 12.2 נקודות.

 

נתוני מאקרו

  • מדד היצור התעשייתי בארה"ב ירד ב-0.1% במרץ, לעומת צפי לעלייה של 0.1% - קריאה רביעית רציפה שמצביעה על החלשות הפעילות היצרנית.

  • מדד הפעילות הכלכלית ה-ZEW  בגרמניה עלה לרמה של 3.1 נקודות בחודש אפריל לעומת 3.6- נקודות בחודש מרץ, ולעומת צפי של עליה ל- 1.5 נקודות.

  • שיעור האבטלה בבריטניה בפברואר ירד ל- 3.9%, הרמה הנמוכה מ-1975.

 

אירועים בולטים

  • חברת המדדים פוטסי ראסל הודיעה כי ישראל עומדת בתנאי הכניסה למדד האג"ח הממשלתיות העולמי לפי פרמטרים של דירוג אשראי של - A או A3 לפחות, ונפח שוק מינימאלי של $50 מיליארד.

  • שיחות הסחר בין ארה"ב וסין יימשכו השבוע כאשר הצדדים קרובים להסכם על פי דיווחי אתרי החדשות.

 

 מניות שריכזו עניין

QCOM (23.3%+) מניית חברת קוואלקום זינקה בשעה האחרונה של המסחר אחרי דיווח שחברה הגיעה לפשרה בסכסוך המשפטי הממושך בינה לבין חברת אפל.

 

JNJ (1.1%+) ענקית התרפות ג'ונסון אנד ג'ונסון דיווחה על מכירות של $20 מיליארד ברבעון הראשון, לעומת צפי של $19.6 מיליארד. רווח למניה ב-$2.1, מעל תחזית של $2.04. כמו כן, חברה העלתה את תחזית גידול בהכנסות לשנת 2019 לטווח של 3.5%-2.5% מטווח של 3%-2% בתחזית קודמת.

 

 BAC(0.1%+) בנק אוף אמריקה פרסם רווח למניה של $0.7 ברבעון הראשון, לעומת צפי של $0.66 סנט. הכנסות ירדו מעט ל-$23 מיליארד, מתחת לתחזית של $23.2 מיליארד.

 

NFLX (3.5%+) תפרסם את הדוחות הכספיים לרבעון הראשון לאחר סיום המסחר.

 

 LHA GR(6.2%+) חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה דיווחה על הפסד תפעולי של 326 מיליון אירו ברבעון הראשון.

 

 

סקירה זו נועדה אך ורק לשם מסירת מידע. אין לראות בסקירה משום חוות דעת, הצעה, המלצה לרכישה, החזקה, מכירה של נייר ערך ו/או נכס פיננסי המתואר בו. הסקירה מתבססת על מידע חיצוני אשר נמסר לחברה ואשר החברה מניחה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. החברה לא תהיה אחראית לטעויות בסקירה שנעשו בתום לב. המידע הנכלל בסקירה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והסקירה המפורטים עשויים להשתנות בכל עת והחברה לא תידרש למסור הודעה כלשהי על כך. הסקירה מיוחסת למועד שצוין בה. הסקירה אינה מהווה בשום צורה שהיא, תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה אינה מתחייבת ואין בסקירה משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מביצוע פעולה בנכס פיננסי. למידע אודות היות מיטב דש טרייד בעלת רישיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות ראה לשונית גילוי נאות.

;