12 ספטמבר 2019
מאת : חדר מסחר ני"ע זרים

סקירה יומית 12.9.2019

12 ספטמבר 2019
מאת: חדר מסחר ני"ע זרים

שווקי המניות בארה"ב סגרו את יום המסחר בעליות שערים.

מדד S&P 500 עלה 0.33%, מדד חברות הטכנולוגיה נסדק טיפס 0.43%, ומדד הדאו עלה 0.22%.

בורסות אירופה ננעלו במגמה חיובית, מדד הדאקס הוסיף 0.4%, ומדד פוטסי נותר ללא שינוי.

 

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עלתה ל-1.782%.

מחיר הנפט WTI ירד 1.24% ל-$55.06 לחבית.

מחיר הזהב עלה 0.24% ל-1,506$ לאונקיה.

מדד הפחד VIX ירד 2.2% לרמה של 14.31 נקודות.

 

נתוני מאקרו

  • בנק האירופי המרכזי הוריד את הריבית ב-0.1% לרמה שלילית של 0.5%, וכמו כן הודיע על חידוש תכנית תמריצים שתכלול רכישות אג"ח בהיקף של 20 מיליארד אירו בחודש וללא הגבלת זמן, החל מ-1 בנובמבר, על מנת לעודד צמיחה כלכלית בגוש האירו.

  • מדד המחירים לצרכן בארה"ב עלה 0.1% בחודש אוגוסט, ו-2.4% בשנה האחרונה.

  • מספר דרישות דמי אבטלה בארה"ב ירד לרמה של 204,000 תביעות בשבוע אחרון.

 

אירועים בולטים

  • ממשל טראמפ הודיע על דחייה של שבועיים בהעלאת תעריפי המכס על סחורות בהיקף של $250 מיליארד מסין, שהייתה אמורה להיכנס לתוקף ב-1 באוקטובר, כמחווה של רצון טוב לקראת שיחות המסחר שצפויות להתחדש בתחילת אוקטובר.

  • שר האוצר האמריקאי אמר כי ארה"ב שוקלת להנפיק בשנה הבאה אג"ח ממשלתי לתקופה של 50 שנה.

 

 

סקירה זו נועדה אך ורק לשם מסירת מידע. אין לראות בסקירה משום חוות דעת, הצעה, המלצה לרכישה, החזקה, מכירה של נייר ערך ו/או נכס פיננסי המתואר בו. הסקירה מתבססת על מידע חיצוני אשר נמסר לחברה ואשר החברה מניחה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. החברה לא תהיה אחראית לטעויות בסקירה שנעשו בתום לב. המידע הנכלל בסקירה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והסקירה המפורטים עשויים להשתנות בכל עת והחברה לא תידרש למסור הודעה כלשהי על כך. הסקירה מיוחסת למועד שצוין בה. הסקירה אינה מהווה בשום צורה שהיא, תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה אינה מתחייבת ואין בסקירה משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מביצוע פעולה בנכס פיננסי. למידע אודות היות מיטב דש טרייד בעלת רישיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות ראה לשונית גילוי נאות.

;