12 אפריל 2019
מאת : חדר מסחר ני"ע זרים

סקירה יומית 12.4.2019

12 אפריל 2019
מאת: חדר מסחר ני"ע זרים

מדדים בארה"ב סיימו את יום המסחר בעליות שערים, בהובלת מגזר הפיננסים, על רקע פרסום דוחות רבעוניים חיוביים על ידי שני בנקים גדולים. גם חברות אנרגיה, תשתיות וסקטור הקמעונאות בלטו לחיוב. סקטור חברות הפארמה היה הסקטור היחיד שרשם ירידות.

מדד S&P 500 עלה בסיום המסחר 0.66% לרמה של 2,907 נקודות - מרחק נגיעה משיא כל הזמנים, מדד חברות הטכנולוגיה נסדק עלה 0.45% ומדד הדאו טיפס 1%.

מסחר באירופה התנהל בעליות שערים, מדד הדאקס הגרמני סגר את היום בעליה של 0.54%, ומדד הפוטסי הבריטי עלה ב-0.24%.

 

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים עלתה במעט ל- 2.55%.

מחיר הנפט WTI עלה 0.2% ל- 63.75$ לחבית.  

מחיר הזהב נותר ללא שינוי ב-1,289$ לאונקיה.  

מדד הפחד VIX ירד 7.8% לרמה של 12.01 נקודות.

 

נתוני מאקרו

  • יצור תעשייתי באיחוד האירופי בחודש פברואר ירד ב-0.2% לעומת החודש הקודם, לעומת

צפי לירידה של 0.5%.

  • יצוא בסין בחודש מרץ גדל ב-14.2% בהשוואה לחודש מקביל אשתקד, ומעל הצפי לעלייה

של 7.3%.

  • יבוא הצטמצם ב-7.6%, לעומת צפי לעלייה של 1.3%.

 

אירועים בולטים

  • החלה עונת הדוחות הכספיים לרבעון הראשון בארה"ב והיום מדווחים הבנקים המובילים

ג'יי.פי מורגן צ'ייס וולס פארגו.

  • לפי דיווח ב-"וול סטריט ג'ורנל", סין הסכימה לפתוח את תחום מחשוב הענן שלה לתחרות

מצד חברות זרות, במסגרת משא ומתן עם ארה"ב סביב הסכמי הסחר.

 

מניות שריכזו עניין

APC (33.5%+) מניית אנדרקו פטרוליום זינקה לאחר דיווח כי תאגיד הנפט השני בגודלו בארה"ב שברון CVX (4.9%-) הציע לרכוש את החברה בעסקת מזומן ומניות בשווי מוערך של כ-33$ מיליארד.

 

DIS (11.5%+) מניית וולט דיסני זינקה לשיא כל הזמנים המשקף שווי שוק מעל 200$ מיליארד אחרי שחברה הודיעה על תאריך השקת שירות הסטרימינג החדש שלה ופרסמה תמחור השירות שיהיה נמוך במעט משירות הסטרימינג של נטפליקס (NFLX, 4%-). 

 

JPM (4.6%+) עקף את ציפיות השוק ודיווח תוצאות שיא. הכנסות ברבעון הראשון הסתכמו ב-$29.9 מיליארד לעומת צפי של-$28.36 מיליארד, ורווח למניה היה $2.65 לעומת הערכות של-$2.35.

 

WFC  (-2.5%)דיווח תוצאות טובות מהצפוי ברבעון ראשון. הכנסות היו $21.6 מיליארד ורווח למניה $1.20 לעומת $1.09 הערכות האנליסטים. מגדיל את הדיבידנד ל-45 סנט למנייה, מ-43 סנט ברבעון המקביל אשתקד.

 

PLUS 500 (31.2%-) מפעילת פלטפורמת מסחר מקוון דיווחה על צניחה של 82% בהכנסות הרבעון הראשון, ל-$53.9 מיליון.

 

KTOV (17.3%+) חברת הפארמה הישראלית כיטוב דיווחה כי נחתם הסכם לשיתוף פעולה בין חברת FrameWave שאותה היא עומדת לרכוש, לבין ענקית התרופות בריסטול מאיירס, בניסוי קליני בתרופה CM-24 כטיפול נגד סרטן.

 

UBER פרסמה תשקיף לקראת ההנפקה.

 

 

סקירה זו נועדה אך ורק לשם מסירת מידע. אין לראות בסקירה משום חוות דעת, הצעה, המלצה לרכישה, החזקה, מכירה של נייר ערך ו/או נכס פיננסי המתואר בו. הסקירה מתבססת על מידע חיצוני אשר נמסר לחברה ואשר החברה מניחה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. החברה לא תהיה אחראית לטעויות בסקירה שנעשו בתום לב. המידע הנכלל בסקירה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והסקירה המפורטים עשויים להשתנות בכל עת והחברה לא תידרש למסור הודעה כלשהי על כך. הסקירה מיוחסת למועד שצוין בה. הסקירה אינה מהווה בשום צורה שהיא, תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה אינה מתחייבת ואין בסקירה משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מביצוע פעולה בנכס פיננסי. למידע אודות היות מיטב דש טרייד בעלת רישיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות ראה לשונית גילוי נאות.

;