10 יוני 2019
מאת : חדר מסחר ני"ע זרים

סקירה יומית 10.6.2019

10 יוני 2019
מאת: חדר מסחר ני"ע זרים

שווקי המניות בארה"ב פתחו את שבוע המסחר בעליות שערים חדות בהובלת חברות טכנולוגיה וקמעונאות, אחרי הודעה על ביטול המכסים בין מקסיקו לארה"ב ועל רקע הציפיות להורדת הריבית בארה"ב.

מדד S&P 500 טיפס 0.46%, מדד חברות הטכנולוגיה נסדק הוסיף 1.17% , ומדד הדאו עלה 0.3%.

בורסות אירופה ננעלו במגמה חיובית, מדד פוטסי טיפס 1%. בגרמניה לא התקיים היום מסחר.

 

 

תשואת אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים ב-2.145.

מחיר הנפט WTI ירד 1.22% לרמה של 53.33$ לחבית.

מחיר הזהב ירד 1.03% ל-1,332$ לאונקיה.

מדד הפחד VIX ירד 1.3% לרמה של 16.09 נקודות.

 

 

נתוני מאקרו

  • היצוא בסין עלה ב-1.1% בחודש מאי, בניגוד לתחזית לירידה של 3.8%. היבוא נפל ב-8.5%, לעומת התחזיות לירידה של 3.8%. נתוני הסחר הראו נפילה של 16% בייצוא מתכות נדירות.

  • כלכלת בריטניה התכווצה 0.4% בחודש מאי, מעבר לתחזיות שצפו התכווצות בשיעור של 0.1% בלבד. תפוקה תעשייתית ירדה ב-3.9%, מעבר לצפי לירידה של 1.1%.

  • ביפן, נרשמה צמיחה כלכלית של 2.2% ברבעון הראשון, מעל צפי של 2.1%.

 

אירועים בולטים

  • הנשיא טראמפ אמר כי אם הנשיא הסיני לא יגיע לפסגת G20 סין תספוג העלאת מכסים נוספת באופן מידי.

 

 

מניות שריכזו עניין

FCAU (1.74%+) מניותיהן של יצרניות הרכב פיאט קרייזלר ורנו עלו ביותר מ-2% כ"א, על רקע הניסיונות להחיות את המיזוג בין שתי החברות, לאחר שפיאט משכה את הצעתה בשבוע שעבר.

 

BYND (21.6%+) ביונדמיט משלימה זינוק של יותר מ-500% מאז שלב התמחור בהנפקה, לאחר פרסום הדוחות שכללו תחזית אופטימית. החברה נסחרת כעת לפי שווי של יותר מ-$10 מיליארד.

 

 

סקירה זו נועדה אך ורק לשם מסירת מידע. אין לראות בסקירה משום חוות דעת, הצעה, המלצה לרכישה, החזקה, מכירה של נייר ערך ו/או נכס פיננסי המתואר בו. הסקירה מתבססת על מידע חיצוני אשר נמסר לחברה ואשר החברה מניחה כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. החברה לא תהיה אחראית לטעויות בסקירה שנעשו בתום לב. המידע הנכלל בסקירה אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והסקירה המפורטים עשויים להשתנות בכל עת והחברה לא תידרש למסור הודעה כלשהי על כך. הסקירה מיוחסת למועד שצוין בה. הסקירה אינה מהווה בשום צורה שהיא, תחליף לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכים המיוחדים של כל אדם. החברה אינה מתחייבת ואין בסקירה משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מביצוע פעולה בנכס פיננסי. למידע אודות היות מיטב דש טרייד בעלת רישיון שיווק השקעות ולא ייעוץ השקעות ולגילוי נאות ראה לשונית גילוי נאות.

;