תעודת זהות בנקאית

מהי תעודת זהות בנקאית?

 

תעודת הזהות הבנקאית נועדה לעזור לך, הלקוח, להשוות מחירים ובסופו של דבר, להוזיל את סך העמלות שמשולמות לבנק. תעודת הזהות הבנקאית זמינה באתרי הבנקים ומומלץ לנצל את ההזדמנות על מנת לבדוק, להשוות ולהשתדרג.

כחלק מהמגמה להגברת התחרות בשוק שירותי הבנקאות בישראל ומתוך מטרה להוזיל את יוקר השירותים הפיננסים שהבנקים מספקים, בנק ישראל והפיקוח על הבנקים הטילו על הבנקים חובת הפקת דוח שנתי מרוכז ללקוחותיהם. הדוח, שקיבל את השם "תעודת זהות בנקאית", מסכם את כלל הפעילות בחשבון הלקוח וכולל מידע על נכסים, התחייבויות, ריביות, תנועות שבוצעו וכמובן מידע על העמלות ששולמו, על ידי הלקוח.

באמצעות הת.ז הבנקאית, יוכל כל לקוח בנק להבין טוב יותר את תמונת מצב נכסיו, את שיעור העמלות שהוא משלם ובגין אלו שירותים הוא משלם אותן. מכאן הדרך לבדיקת אלטרנטיבות, קצרה. הדוח מופק בפורמט אחיד בין כל הבנקים והוא זמין בפורמט מקוצר או בפורמט מלא.

חלק ניכר מהעמלות שלקוחות יכולים לחסוך כיום, בחשבונות בנק, נגבה בגין תיק ניירות הערך. הבנקים גובים דמי משמרת (או בשמם האחר: דמי ניהול) עבור אחזקת הנכסים, עמלות קניה ומכירה גבוהות, עמלות מינימום בסך עשרות שקלים, עמלות ברוקר נוספות בגין המסחר בני"ע זרים, עמלת המרת מט"ח בנוסף למרווחי שער גבוהים בהמרה ועוד.

החלופות לבנק

האם יש אלטרנטיבה לבנק, בכל הקשור לתיק ניירות הערך? התשובה חיובית בהחלט. העברת ניירות הערך לחבר הבורסה של מיטב דש, יכולה לחסוך ללקוח הממוצע עד 80% מהעמלות וכפועל יוצא, אלפי שקלים מיותרים שמשולמים לבנק כעמלות ופוגעים בתשואה של תיק ההשקעות. חבר הבורסה של מיטב דש מפוקח ע"י הבורסה והרשות לני"ע, ממש בדומה לפיקוח שחל על חבר הבורסה של הבנק.

מיטב טרייד מהווה אלטרנטיבה לבנקים בכל הקשור לטיפול בתיק ניירות הערך. החברה מציעה פלטפורמה אינטרנטית להשקעות ומסחר בבורסה, תמיכה של חדרי מסחר ואפשרות לליווי מקצועי ע"י בעל רישיון לשיווק השקעות מטעם הרשות לני"ע. החברה פועלת תחת בית ההשקעות השני בגודלו בישראל - מיטב דש השקעות בע"מ. לקוחות החברה יכולים לבחור בין מגוון מערכות מסחר המותאמות לצרכי המשקיע/סוחר. בנוסף, הלקוחות מוזמנים לקורס השקעות ומסחר בבורסה שניתן להם ללא עלות.

אם התקשית להבין מהדוח כמה עמלות עודפות נגבות בחשבון הבנק בגין תיק ניירות הערך, צור קשר ונשמח לעזור לך לחסוך!

;