2,000,000 פראיירים מסתובבים חופשי בישראל

1/06/2015
חדר מסחר

 

אם הכסף שלך תקוע בפק"מ ומקבל ריבית אפסית אז אתה פראייר! אם אתה משקיע בבורסה או מבצע מסחר עצמאי ומשלם דמי משמרת ועמלות מיותרות לבנק אתה פראייר, אם ההשקעות בתיק שלך לא מתאימות עבורך או אם נפלת קורבן לחברות שמבטיחות לך להרוויח כסף בזמן שאתה גולש בים, אז גם במקרה הזה אתה פראייר. זה נכון שאתה לא לבד ויש עוד פראיירים רבים, אבל אפשר לעשות את זה אחרת, לצאת מהמעגל הזה ולהפסיק להיות פראייר.

 

הדרך הפשוטה ביותר, היא להכיר בעובדה שיש תחרות ולעבור למקום אטרקטיבי יותר. להעביר את תיק ההשקעות או את חשבון המסחר העצמאי לחבר בורסה מפוקח, דרכו תוכל להמשיך להשקיע ולסחור בבורסה בעמלות מוזלות ודרך מערכות מסחר מתקדמות. בדרך זו תהנה מחשבון בגוף גדול ומוביל, תחסוך סכומי כסף אדירים בעמלות שכיום הולכים לכיסי הבנקים, תקבל שירות מקצועי שמטרתו לעזור לך להצליח בהשקעות וכמובן תצטרף לעשרות אלפי האנשים שכבר הבינו שזו הדרך הפשוטה לצאת ממעגל הפראיירים.

 

מסחר עצמאי והכללים שאתה חייב להכיר!

יש דרכים נוספות בהם ניתן להפסיק להיות פראייר. להלן כמה עובדות בנושא:

  • דמי משמרת ועמלות מיותרות אחרות רבות המשולמות לבנק (עמלות קניה ומכירה גבוהות, עמלות מינימום, עמלות אי ביצוע, המרות מט"ח וכן הלאה) אחראיות לשחיקה של אחוזים שלמים מהחיסכון שלך.
  • השקעה בפק"מ נותנת כיום ריבית אפסית, כך שהכסף נשחק בגלל יוקר המחיה אשר הולך ועולה. במילים אחרות, מדד המחירים לצרכן גבוה יותר מהריבית המתקבלת.
  • הפחד מהבורסה משתק, רבים רואים את הבורסה כאפיק השקעה מסוכן המכיל בעיקר מניות. אך למעשה הבורסה מציעה אפיקי השקעה סולידיים רבים, המציעים תשואה פוטנציאלית גבוהה משמעותית מזו של הפק"מ.
  • רבים חושבים שצריך להשקיע זמן רב בשביל לעשות את זה כמו שצריך. בשונה ממזון בריאות וכושר גופני, לא צריך לטפל בתיק ההשקעות על בסיס יומי, שבועי וגם לא חודשי. לאחר שנבנה תיק השקעות נכון עבורך, התחזוקה יכולה להתבצע לעיתים רחוקות.
  • אנשים חוששים לעשות דברים שהם לא מבינים בהם מספיק. כדאי שתכיר, עולם ההשקעות הנוכחי מציע מגוון מכשירים פיננסיים (אפרופו תעודות סל וקרנות נאמנות) המאפשרים להיחשף למגוון אפיקים אטרקטיביים בקלות, תוך יצירת פיזור ראוי בחשבון.

 

אין מטרת המאמר להבטיח רווח ללא סיכון תוך כדי גלישת גלים. השוק מוצף בגופים המציעים שירותי קזינו במסווה של מסחר בשוק ההון. אותם גופים מציעים מסחר ממונף במטבעות, סחורות, מדדים ואפילו מניות וברמות מינוף שהופכות את שורת הרווח וההפסד תנודתית באופן לא סביר, מה שמוביל אנשים רבים להפסדים.

 

ישנם שני סוגים עיקריים של חברי בורסה, אלו שהם בנקים ואלו שאינם. העברת תיק ההשקעות שלך מ הבנק לחבר בורסה שאינו בנק, משאירה את ניירות הערך בגוף אשר מפוקח על ידי הבורסה והרשות לניירות ערך. אם אתה משקיע לטווח ארוך ונמצא בבנק, אז כשהריבית נמוכה כמו היום, העמלות המיותרות שאתה משלם לבנק מוחקות לך חלק מהותי מהתשואה השנתית. אם אתה משקיע לטווחים קצרים יותר ובעיתים תכופות יותר, אתה צריך גם עמלות אטרקטיביות וגם מערכות מסחר מתקדמות. חבר בורסה שאינו בנק, מדבר את שפת ההשקעות והמסחר, וככזה יכול לתת לך ערכים רבים נוספים בתחום: מידע תומך החלטה (כמו עבודות אנליזה), ליווי מקצועי מבעל רישיון, גישה ישירה לחדר מסחר, קורס השקעות ומסחר ללא עלות ועוד. אז זה הזמן שלך לצאת ממעגל הפראיירים ולעשות את הסדר המתבקש בתיק ההשקעות האישי. לצאת מהבנק ולעבור לחבר בורסה שיכול לעשות עבורך את ההבדל.

 

מוגש באדיבות חבר הבורסה של מיטב דש.

 

;