מיטב טרייד - שאלות ותשובות

יש לי כסף ששוכב בפק"מ. האם כדאי להעביר אותו למסחר עצמאי בבורסה?

כסף בפק"מ מקבל כיום ריבית נמוכה מאוד וכמעט אפסית, לפעמים אף ריבית ריאלית שלילית. לעומת זאת, הבורסה מציעה מגוון גדול של אפיקי השקעה, חלקם סולידיים למדי וחלקם תנודתיים, כך שכל אחד יכול להתאים לעצמו את הרכב ההשקעות שנכון לו.

איך מתחילים לסחור עם מיטב טרייד?

ניתן לפתוח חשבון מסחר עצמאי בקלות ובאופן דיגיטלי מכל מכשיר ובכל שעה. לפתיחת חשבון מסחר עצמאי במיטב טרייד לחצו כאן>>

אני כבר סוחר בבורסה, דרך הבנק שלי. למה כדאי לי לסחור דרך מיטב טרייד?

גם אם אתה לא מנהל תיק גדול ולא מבצע פעולות מסחר רבות, אתה משלם לבנק עמלות רבות ומיותרות על תיק ניירות הערך שלך. עמלות אלו שוחקות את תשואת התיק, כלומר: מקטינות מאוד את הרווחים.

אם נמאס לך לשלם עמלות מיותרות, דע שקיימת אלטרנטיבה של מסחר תחת חשבון בחבר בורסה מפוקח, בניהול מיטב . 

הבנתי. אבל מה בדיוק ההבדלים בתנאים בין מיטב טרייד לבנקים?

במיטב טרייד אתה נהנה מיתרונות של חברה שהיא חלק מבית השקעות גדול, מנוסה, מוביל ובעל ניסיון – וגם מתנאים אטרקטיביים מאוד:

1. פטור מדמי משמרת

2. פטור מעמלות אי ביצוע.

3. פטור מעמלות עדכון/ביטול הוראה.

4. עמלות אטרקטיביות למכירה וקנייה בבורסת ת"א ובורסות בעולם.

5. עמלת מינימום נמוכה.

6. פטור מעמלת המרת מט"ח ושערים אטרקטיביים בהמרה.

7. מערכות מסחר מתקדמות.

נוסף לתנאים המצוינים הללו, במסחר דרך מיטב טרייד, אתה פותח כאמור חשבון בחבר בורסה המפוקח על ידי הבורסה לניירות ערך והרשות לני"ע. לצד ליווי מקצועי על ידי בעל רישיון, תקבל גם מעטפת שאין כמעט בשום מקום אחר: סקירות ומחקרים ממחלקת המחקר של מיטב, קורסים חינם ומפגשים ייעודיים ללקוחות, אפשרות לניהול עצמאי של קופת גמל וקרן השתלמות, תמיכה של חדר מסחר המנוהל על ידי צוות מנוסה במשך כל שעות המסחר בבורסה, וכמובן – שירות מקצועי ומקיף.

אילו סוגי מסחר ניתן לבצע במיטב טרייד?

קודם כל, מסחר במניות. מסחר זה מטרתו להפיק רווחים משינויים בשערי מניות, בין אם בגלל אירועים כלכליים או אחרים בחברות הנסחרות, או כתוצאה מעלייה או ירידה בביקוש בשוק לנייר ערך זה או אחר. כמו כן, ניתן לסחור בכל סוגי המכשירים הפיננסים הנסחרים בבורסה: אגרות חוב, קרנות נאמנות, קרנות סל, אופציות מעו"ף ועוד, כל זאת בבורסה בת"א, בבורסות בארה"ב (Wall Street) ובבורסות רבות נוספות בעולם.

מסחר במניות יכול להתבסס על מגוון שיטות: לפי הודעות החברות המתפרסמות על ידי הבורסה, לפי אנליזה ומחקרים, מסחר נגד המגמה, מסחר ספקולטיבי כדוגמת מסחר SWING, ניתוח טכני ועוד.

בשונה מהמסחר המתואר לעיל, ניתן גם להשקיע במניות, בדרך כלל לפרק זמן ממושך יותר ומתוך הנחת יסוד שכל מניה שבחרנו נסחרת מתחת לשוויה, קרי: פחות ממה שמכתיבים או יכתיבו ביצועיה של החברה, עכשיו או בנקודה כלשהי בעתיד.

מעבר למסחר במניות, קיים גם מסחר באופציות מעו"ף (PUT, CALL), הנחשב לתנודתי ולא נטול סיכונים. בבסיסה, אופציה בנויה על מינוף, כך שכל שינוי ותנודה בנכס הבסיס עלול לייצר רווח או הפסד גדולים. לצד הסיכון (והסיכוי הנלווה אליו תמיד), המסחר באופציות עשוי להתאים בדרכים חכמות את החשיפה בשוק לשינויים התכופים והמהירים בבורסות בארץ ובחו"ל, כמו גם לשינויים בניירות ערך ספציפיים.

מי מבצע את המסחר הלכה למעשה - אתם או אני?

הלקוחות מקבלים פלטפורמה ו-90% מהם מעדיפים לסחור באופן עצמאי לחלוטין, היתר מעבירים הוראות טלפונית באמצעות חדר מסחר הזמין במשך כל שעות המסחר בבורסה. לקוח שסחר והעביר הוראות, לא יפחד לעשות את המעבר מבנק אלינו.

במסחר עצמו, מי ערב לכסף שלי?

מיטב טרייד הינו חבר הבורסה לניירות ערך בת"א, הכפוף לפיקוח הבורסה והרשות לניירות ערך. הנכסים הפיננסים וניירות הערך אשר מפקיד הלקוח שמורים במסלקת הבורסה ורשומים על שם הלקוח בספרי חבר הבורסה.

הכספים הנזילים בתיק הלקוח מופקדים בחשבון נאמנות ללקוחות, בתאגיד בנקאי. קיימת הפרדה מוחלטת בין כספי הלקוחות לבין כספי החברה. החברה אינה מעניקה אשראי על בסיס נכסי הלקוחות, אלא רק על בסיס נכסיה. חשוב לציין גם, כי מיטב טרייד מבוטחת מפני אירועי רשלנות או מעילות עובדים.

איך מתבצעים תשלומי המס מהחשבון שלי?

בכל חודש מבוצע קיזוז בין רווחים והפסדים בחשבון הלקוח בגין מכירות נכסים בפועל: % מההפסד (להלן: "מגן המס") מקוזז אל מול % מהרווח (להלן: "מס לשלם") וההפרש ביניהם מועבר לרשויות, בהתאם לפקודת מס הכנסה.

אם בסוף החודש יש יתרה של "מס לשלם", בית ההשקעות מעביר את התשלום ישירות מחשבון הלקוח לרשויות המס. אם בסוף החודש ישנה יתרה של "מגן המס", הסכום עובר באופן אוטומטי לחודש העוקב וישמש לקיזוז תשלומי מס עתידיים, עד לתום שנת המס.

אם בחודש מסוים בתוך השנה הקלנדרית נוצר רווח וחודש לאחר מכן נוצר הפסד, הלקוח יקבל את ההחזר עד לגובה המס שנוצר מההפסד.

ברצוני להתחיל לסחור עצמאית בבורסה דרך מיטב טרייד. אקבל מכם תמיכה וליווי?

בוודאי! מערכות המסחר שלנו מספקות למשקיעים מידע פיננסי שוטף ושלל כלים לניתוח השקעות. כל זאת, בנוסף כמובן לחדר מסחר בזמינות מלאה בשעות המסחר בבורסה וליווי אישי ממומחי ההשקעות שלנו.

חשוב לנו לצייד את לקוחותינו בכל הכלים להצליח. משום כך אנו מזמינים אותם להשתתף ללא תשלום בקורס בנושאים כבניית תיק ניירות ערך ואסטרטגיות מסחר והשקעה. אנחנו גם מקפידים להזמין אותם מעת לעת למפגשים רבי משתתפים, שבהם אנחנו מציגים בפניהם מחקרים ואנליזות, הן על שוק ההון בכללותו והן על מניות ספציפיות.

לסוחרים המנוסים מבין לקוחותינו אנחנו מקפידים לספק מערכות מסחר מתקדמות ביותר וליווי מקצועי במשך כל שעות המסחר.

מצוין! אז איך מתחילים?

כדי לסחור עצמאית יש לפתוח חשבון ולהעביר את הכספים ו/או ניירות הערך לחשבון החדש בחבר הבורסה מיטב טרייד. ניתן ליצור אתנו קשר בטלפון 03-7903555 (שלוחה 3), או ללחוץ על הלחצן באתר ולהשאיר פרטים. נציגינו ישמחו לספק לכם הסבר והדרכה על מערכות המסחר ומענה לכל שאלותיכם.

לבחירתכם, מגוון מסלולי השקעה ומסחר

אנחנו מציעים מספר מסלולים, בהתאם לאופי המשקיעים וסכומי המינימום שהפקידו בחשבון:

מסלול כללי

סכום מינימום לפתיחת חשבון - 15 אלף ש"ח בלבד. כלקוח במסלול זה תהנה ממערכות המספקות ציטוטים של שערי מניות און-ליין, גרפים, חדשות על החברות, ניתוחים פיננסיים, מפגשים עם אנשי מקצוע ועוד. בנוסף, יעמוד לרשותך חדר מסחר מקצועי בכל שעות המסחר בישראל ובארה"ב.

מסחר עצמאי לסוחרי יום

מסלול זה כולל כמה מהלכים מתוחכמים, יש שיאמרו גם נועזים, בהם שורטים, מינופים והשאלות בבורסות בארץ ובעולם. הבורסה בתל אביב מאפשרת, בין השאר, מינוף במניות ובאג"חים, כמו גם ביצוע שורט תוך יומי במניות ובמדדים, בכפוף להעמדת ביטחונות.
לקוחות מיטב טרייד מוזמנים גם לבצע מסחר עצמאי באופציות מעו"ף, אולם כדאי לזכור כי מסחר כזה מיועד בעיקר לסוחרים מקצוענים ובעלי ניסיון, המסוגלים להתמודד עם מכשיר פיננסי ממונף. אלה ימצאו במיטב טרייד מסכי מסחר מקצועיים, עם כלים כמו גרף אסטרטגיות, סימולציית ביטחונות, מסכי פלא ועוד.

כתבות בנושא מסחר עצמאי בבורסה

רוצים לקבל עדכונים שוטפים בנושאי מסחר עצמאי בבורסה?

עקבו אחרינו בפייסבוק ויוטיוב כדי לקבל מידע עדכני ומעניין

;