25 ספטמבר 2016
יוסי ישראל
מאת : יוסי ישראל
מנהל שיווק תוכן ודיגיטל

קרן פנסיה ברירת מחדל - זו שאתם לא רוצים לפספס

יוסי ישראל
25 ספטמבר 2016
מאת: יוסי ישראל
מנהל שיווק תוכן ודיגיטל

(עודכן בתאריך 5.3.17)

אנחנו שמחים לבשר לכם שניתן להצטרף דיגיטלית לקרן הפנסיה של ישראל (קרן פנסיה ברירת מחדל מוזלת). קרן הפנסיה תנוהל בדמי ניהול קבועים וידועים מראש לעשר שנים, הנחשבים לנמוכים משמעותית בהשוואה לממוצע דמי הניהול בשוק.

הצטרפו עכשיו לקרן הפנסיה של ישראל

להצטרפות דיגיטלית, לחצו כאן≫  שכירים | עצמאים | מעסיקים


מה מטרת הרפורמה של משרד האוצר?
מטרת הרפורמה היא לקדם את התחרות בשוק הפנסיוני המוחזק בעיקרו בידי חמש קרנות הפנסיה הגדולות בארץ ולהוזיל את דמי הניהול גם לעובדים שאינם מאוגדים במסגרת הסכם קיבוצי כלשהו, ו/או שלמעסיק שלהם אין הסדר מוזל מול קרן פנסיה מסוימת.
דמי הניהול שיגבו ע"י קרן הפנסיה ברירת מחדל הם מהנמוכים ביותר בשוק כיום, עובדה אשר צפויה להגדיל את הצבירה של החוסכים בעשרות עד מאות אלפי שקלים ולהביא לקצבת פנסיה גבוהה יותר בעשרות אחוזים.


למי זה מתאים?
למעשה, לכולם! כל עובד במשק רשאי להצטרף לקרן פנסיה ברירת מחדל מוזלת, כאשר המשמעות היא פשוטה - כל עובד המגיע למקום עבודה חדש ולא בחר להצטרף לאחת מקרנות הפנסיה הפעילות בשוק (לאחר שניתנה לו הזדמנות לעשות כן), יצורף אוטומטית לאחת מקרנות הפנסיה ברירת מחדל. זאת, במידה והוא לא בחר לחדש את ההפקדות לקרן פנסיה קיימת (במידה ויש). כמו כן, במידה ולמעביד יש הסדר פנסיוני מוזל באחת מקרנות הפנסיה הקיימות, ההצטרפות איננה אוטומטית ויש לבצע אותה באופן אקטיבי.
גם עובדים וותיקים לא ייהנו מההליך האוטומטי ועל מנת להצטרף, עליהם לפנות 5 דק', להיכנס לאתר ולבצע הליך רישום דיגיטלי, לקרן פנסיה ברירית מחדל.
להצטרפות מהירה לקרן הפנסיה לחצו כאן >


עד כמה כדאי להצטרף לקרן פנסיה ברירת מחדל?

הצטרפות לקרן פנסיה ברירת מחדל צפויה לחסוך לכם לאורך השנים כסף רב. זאת בשל דמי הניהול האטרקטיביים שנקבעו בהליך תחרותי לעומת ממוצע דמי הניהול הנהוגים כיום בשוק.
לדמי הניהול השפעה ניכרת על שווי הפנסיה העתידי ולהערכתנו הדבר חשוב עוד יותר בתקופה הנוכחית, בה הריביות בעולם נמוכות. כך, לפי בדיקה שערך משרד האוצר, החיסכון בקרן פנסיה ברירת מחדל יגדיל את הפנסיה שלכם בכ- 16% לעומת קרן פנסיה ממוצעת. מדובר על תוספת משמעותית שללמעלה מ-600 שקלים לחודש עבור קצבת הפרישה לעובד בשכר הממוצע במשק*. אלו חדשות מצוינות לעובדים במשק, ובמיוחד לעובדים המשלמים את דמי הניהול המקסימליים, שהם המרוויחים העיקריים ממהלך זה.

למה מיטב דש?
מיטב דש היא אחת הזוכות במכרז קרן פנסיה ברירת מחדל של משרד האוצר. כל מי שיחליט להצטרף לקרן הפנסיה ברירת מחדל שלנו, ייהנה מדמי ניהול בשיעור של 0.22% מהצבירה בקרן ושיעור של 1% מההפקדות החודשיות. לשם השוואה, דמי הניהול המקסימאליים בענף הינם 6% מההפקדות החודשיות ו- 0.5% מהצבירה בקרן, כך שמדובר בהטבה משמעותית.
חשוב לציין, כי דמי הניהול הם שיקול משמעותי בבחירת קרן הפנסיה, אולם אינם השיקול היחיד שיש לקחת בחשבון בתהליך הבחירה. מומלץ להתחשב בפרמטרים נוספים כגון ותק וניסיון הגוף המנהל, איכות השירות והאיתנות הפיננסית של קרן הפנסיה. כאן בא לידי ביטוי היתרון המובהק של מיטב דש, וזאת באמצעות צוות מקצועי וניסיון רב בניהול השקעות, לצד מערך שירות אדיב ומיומן.

אז איך מצטרפים?

כל עובד במשק מוזמן להצטרף בקלות דרך האינטרנט.

להצטרפות דיגיטלית, לחצו כאן≫  שכירים | עצמאים | מעסיקים

כעת, עתיד הפנסיה שלכם תלוי רק בכם. הצטרפות לקרן הפנסיה ברירת מחדל של מיטב דש היא דאגה לעתידכם והבטחת תוספת משמעותית לקצבת הפרישה העתידית שלכם!

 

 

* החישוב הוא של אדם בגיל 30, לפי שכר של 6,700 ש"ח ומשלם ד.נ. מקסימאליים לעומת אדם שישלם ד.נ. מופחתים בקרן הפנסיה ברירת מחדל.
**הנתונים נכונים למועד כתיבת הכתבה.

 

;